Filmy arystokracja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje arystokracja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bridgertonowie

6,0
7,0
Wytwórnia Shondaland i twórca Creator Chris Van Dusen zapraszają na serial Bridgertonowie. Śledzimy w nim losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca awanse kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny. Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć — podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

Saltburn

6,6
7,3
Film, którego akcja umiejscowiona jest w 2006 roku, opowiada o losach studenta Olivera Quicka, który stara się odnaleźć swoje miejsce na Uniwersytecie Oxford. Wciągnięty zostaje w świat czarującego i arystokratycznego Felixa Cattora. Ten zaprasza go do swojej rozległej posiadłości, gdzie mieszka z dość ekscentryczną rodziną. Spędzony tam czas dla obojga będzie niezapomniany…
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


Przebiegła arystokratka Mary Villiers nie cofnie się przed żadną intrygą, aby wynieść swojego urodziwego i popularnego na dworze królewskim syna George'a na szczyty władzy.

Katarzyna

6,9
Była jedną z najbardziej wpływowych i jednocześnie budzących skrajne emocje kobiet w dziejach europejskiej polityki. Mowa o Katarzynie II Wielkiej, cesarzowej Rosji, która jako nastolatka przybyła do Petersburga, by poślubić przyszłego cara, Piotra III. Serial opowiada o młodości tej niezwykłej władczyni.

Lalka

6,7
Ekranizacja powieści Bolesława Prusa. Stanisław Wokulski jest warszawskim kupcem, który zakochuje się w ubogiej arystokratce Izabeli Łęckiej. Pod wpływem tej miłości wchodzi w niekorzystne dla siebie interesy, chcąc pomóc rodzinie ukochanej.
Kiedy cesarzowa Sissi (Susanne Wolff) wybiera Irmę (Sandra Hüller) na damę dworu, która będzie jej towarzyszyć w śródziemnomorskich eskapadach, chętnie spełnia jej żądania. Wydaje się, że Irmie szybko udaje się ujarzmić tą ekscentryczną i miłującą wolność władczynię. Jednak po powrocie do Bawarii dławiące konwencje dworu wystawiły ich pozorny współudział na próbę.

Henryk V

7,3
Ekranizacja dramatu Szekspira. Akcja rozgrywa się w okresie wydarzeń wojny stuletniej w 1415 roku. Król Henryk V, zapewniany przez biskupa Canterbury o swych prawach do francuskiego tronu, przygotowuje inwazję na Francję. W noc poprzedzającą decydujące starcie nachodzą go jednak chwile zwątpienia. Z nastaniem dnia odzyskuje wiarę. Rozpoczyna się bitwa pod Azincourt...
W role dwojga legendarnych wojowników, którzy dla dobra innych wyrzekli się marzeń o własnym szczęściu, wcielili się Chow Yun-Fat (Anna i król) i Michelle Yeoh (Jutro nie umiera nigdy). Film opowiada o trojgu mistrzach wschodnich sztuk walki, którzy zmagają się z przeznaczeniem: dzielnym wojowniku, który nie ma odwagi wyznać miłości ukochanej kobiecie; pięknej adeptce wschodnich sztuk walki, która pod maską opanowania skrywa zadawnione emocje i młodej arystokratce, która porzuca wygodne życie i wybiera wolność u boku wyjętego spod prawa buntownika. Wybory, którym przyjdzie im dokonać w zaskakującym finale, dramatycznie zaważą na całym ich dalszym życiu.
William Szekspir ma kłopoty. Co prawda udało mu się zyskać już jako taką sławę w londyńskich teatrach i zamówienia na nowe sztuki, ale opuściła go wena twórcza. Mimo zainkasowanych kilku zaliczek na poczet dzieła "Romeo i Ethel, córka pirata" pisanie mu nie idzie, zatrzymawszy się na etapie ładnego tytułu. W dodatku wydał już pożyczone pieniądze, a wierzyciele pukają do jego drzwi. Udaje mu się zbiec do... najbliższej karczmy, ale i tu dopadają go zawiedzeni aktorzy, którym obiecał wspaniałe role. Na koniec dyrektor teatru chce nałożyć na niego areszt domowy do czasu ukończenia sztuki. Will smutki topi w winie, złorzecząc wszystkim, zwłaszcza Marlowe'owi, który jest zdecydowanie bardziej utalentowany i święci triumfy w teatrach. W takim stanie przypadkowo poznaje lady Violę, która robi na nim ogromne wrażenie. Tymczasem na próbach do "Romea ..." pojawia się nowa postać, Thomas Kent, młody, bardzo zdolny i ambitny chłopak, zwracający uwagę inteligencją i delikatną urodą. Przypomina Willowi Violę. Między innymi dlatego otrzymuje propozycję zagrania głównej roli.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…